Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują rzadsze dania obiadowe – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej typowe dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z różnych części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Kolacja koniecznie musi obejmować również aperitiff. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech kanon. rest włoska w krk Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film